Hotel Fiyatları

YAZ & KIŞ DÖNEMİ

NEO KLASİK İSPANYA

BİLBAO & BURGOS (1) & SEGOVİA & MADRİD (2) & CUENCA & VALENCİA (1) & TERUEL & BARCELONA (3)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile – 7 Gece

10 Aralık 2017 Hareket

TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!

Avantajlı ekstra geziler A : 160 Euro yerine 125 EURO

Morella (35 Euro) + Valencia Ortaçağ ve İpek Yolu Turu (35 Euro) + Avila Turu (35 Euro) + Barcelona İkonları turuna (55 Euro)

Avantajlı ekstra geziler B : 390 Euro yerine 325 EURO

Barcelona ve Yerel Mahaller Gece Turu (35 Euro) + Girona & Figueras & Dali Müzesi (65 Euro) + Barcelona İkonları turuna (55 Euro) + Avila Turu (35 Euro)+ Morella (35 Euro) + Valencia Ortaçağ ve İpek Yolu Turu (35 Euro) + Madrid Gece Turu (25€) + Flamenco Turu (55 Euro) + Toledo turu+ Santa Maria Katedrali turuna (50 Euro)

(Tur esnasında lokal acente rehberine ödenir.0-2 yaş ücretsiz olup,02-12 yaş %50 indirimlidir.)

YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR.

FLASH PROMOSYON

 

 

1. Gün             

İSTANBUL – BILBAO – BURGOS

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 06.00’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1317 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.45’de Bilbao’ya hareket. Yerel saat ile 12.00’da Bilbao’ya varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Bilbao şehir turu. Bu turumuzda görülecek yerler arasında Plaza Nueva, Katedral, Güzel Sanatlar Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Belediye Sarayı yer almaktadır. Tur sonrası akşam yemeği için serbest zaman, Akşam yemeği sonrası Burgos’a hareket ve varışımıza istinaden panoramik Burgos şehir turu. Castilla-Leon Krallığı’nın 5 y.y. boyunca başkenti olmuş Burgos şehir turunda Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Burgos Katedrali, Las Huelgas Manastırı ve Plaza del Mercado görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

2. Gün             

BURGOS – SEGOVIA – MADRID

Sabah kahvaltı sonrası Segovia’ya hareket ve panoramik Segovia şehir turu yapıyoruz. Segovia Katedrali, Roma su kemerleri, ünlü Disneyland logosundaki kale ile kulelerin ilham kaynağı olan Alcazar Sarayı ve Yahudi mahalleleri görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Avila Turuna (35 Euro) katılma imkanı. Erken Roma dönemine ait olan bu şehirde Roma İmparatorluğu ve Vizigotlardan izler görmek mümkündür. Avila turumuzda, Valderrabanos Sarayı, Santa Terasa Meydanı, San Vicente Bazilikası, Avila Katedrali, Alcazar Kapısı, Avila Surları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Madrid’e hareket ve varışımıza istinaden otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Madrid Gece Turuna (25 Euro) katılabilirler.Geceleme otelimizde.

 

3. Gün             

MADRID

Sabah kahvaltı sonrası panoramik Madrid şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır.Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turu+ Santa Maria Katedrali turuna (50 Euro) katılabilirler. M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo; şövalyeler şehri olarak bilinir. İber yarımadasının en büyük nehri olan Tako Nehri şehrin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dünya’nın en büyük Ortaçağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dâhil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Don Kişotun yazarı Cervantes bu şehirde doğmuştur. San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Madrid’e dönüş ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

4. Gün             

MADRID CUENCA – VALENCIA 

Sabah kahvaltısı sonrası Cuenca'ya hareket ve varışımıza istinaden şehir turu yapıyoruz. Asma evlere ev sahipliği yapan bu sevimli şehir Cuenca; Jucar ve Huecar isimli iki nehrin ortasında kurulmuş bir yanı dik yamaçlıdır. Şehir eski ve yeni olmak üzere 2 kısma ayrılıyor. Eski şehir ahşap restore edilmiş evlerden ve nefesinizi kesecek kadar yüksek bir yamaçtan, yeni şehir ise Jucar Vadisi’nin altındaki modern yapılardan oluşmaktadır. Tur sonrası Valencia otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Valencia Gece turu (25 Euro). Turumuzda İspanya’nın gece kraliçesi Valencia şehrini tanıma fırsatı buluyor ve ardından İspanya’nın en iyi Paella’sı olarak bilinen Valencia Paella’sını tatmanız için serbest zamanımız oluyor. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

5. Gün             

VALENCIA – TERUEL – BARCELONA

Sabah kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Valencia Ortaçağ ve İpek Yolu turuna (35 Euro) katılabilirler. Turumuzda eski ve yeni Valencia’nın en sembolik yerlerini görme imkânı bulacaksınız. Ayrıca turumuzda ipek yapımının sırları ve pazarlanmasını Dünyada İpek Yolu’nun odak noktası olan Valencia şehrini keşfetme şansına sahip olacaksınız. Dünya ipek ticaretine yön veren en eski İpek Borsası da Valencia’dadır. Tur sonrası özel otobüsümüzle İspanya’nın doğa harikası Teruel bölgesine hareket ediyoruz. Keyifli panoramik çevre gezisi sonrası Teruel‘in gözdesi Valderrobres’e varış ve serbest zaman ; çok eski bir tarihe sahip olan bu şirin kasaba Gotik mimari açısından oldukça zengindir. Santa Maria la Mayor Katedrali, 14.yy’dan kalma Valderrobres Kalesi, bütün şehir boyunca uzanan Matarranya Nehri’nin eşsiz manzarası, doğası ve tarihi bozulmamış bir şekilde ayakta kalmıştır. Dileyen misafirlerimiz extra düzenlenecek olan Morella turuna (35 Euro) katılabilirler. Morella; İspanya’nın en güzel köyleri sıralamasında birinci sırada olan Yunan, Roma, Vizigot ve Fas hakimiyetinde bulunan bu köy bir çok tarihi ana tanıklık etmiştir. Stratejik bir öneme sahip olan İspanyol Kurtuluş Savaşı’nın bir bölümü köy ve çevresinde yaşanmıştır. Ayrıca Floan olarak bilinen tatlılarıyla meşhurdur. Tur sonrası Barcelona’ya hareket ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

6. Gün             

BARCELONA 

Sabah kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Barcelona İkonları turuna (55 Euro) katılabilirler. İlk durağımız UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Barcelona’nın yetiştirdiği ve Art Nouveau (Modernismo) sanat akımının dünyadaki en önemli öncülerinden kabul edilen ünlü Katalan mimar-tasarımcı Antoino Gaudi’nin yarattığı Park Güell. Park aynı zamanda ‘Viki Christina Barcelona’ filmine de sahne olan mekanlardan birisi. Ardından 1929 Barcelona Uluslararası Fuarı için inşaa edilen ve ziyaretçilerine tüm İspanya’ya ait 117 farklı ve eşsiz mimari yapı ile adeta mini bir İspanya turu sunan İspanyol Köyü; Poble Espanyol. Köyde şehrin en önemli cam sanatları, butik çikolata, şarap ve el işi deri atölyelerini de keşfetme şansımız olacak. Daha sonra şehrin arka sokaklarında kaybolma vakti! Turumuzun yürüyüş etabına geçiyoruz. Katalonya Meydanı’ndan başlayarak Barcelona Katedrali ve Katedral Meydanı, Barcelona’da bulunan ve İspanya’daki Girona ardından en iyi korunmuş Yahudi Mahallesi kabul edilen ‘El Call’, Saint Jaume Meydanı ve meydanın hemen yanıbaşında bulunan tarihi Roma şehri kalıntıları, Saint Neri Meydanı, Plaza Reial, şehrin hatta Avrupa’nın en eski pazarlarından birisi olan Mercat de la Boqueria ve son olarak ünlü çeşmesi;Font de Canaletes turumuz esnasında yürüyerek keşfedeceğimiz yerler. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Barcelona ve lokal  mahalleler gece turuna (35 Euro) katılabilirler. Barcelona hakkında turistik çok şey duydunuz ama ünlü yönetmen Inarritu ve Woody Allen'in filmlerine konu olan yerel sokakları ve hayatı tanımanızı sağlayacak bu özel turumuzu kaçırmamanızı öneririz. Görülecek yerler arasında Paral-el Mahalle, El Raval, El Born sokakları ve Plaza Real bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz tur esnasında belirlenecek serbest zaman içinde Tapas restoranlarıyla ünlü El Born bölgesinde unutulmaz tatlar deneyimleyebilirler. Geceleme otelimizde.

 

7. Gün             

BARCELONA 

Sabah kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Gerona & Figueras & Dali Müzesi turuna (65 Euro) katılabilirler. Turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrasında otelmize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra düzenlenecek Flamenco turu (55 Euro). Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

8. Gün             

BARCELONA – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası  odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK 1854 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.35’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16.05’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

3* & 4*  Oteller

İstanbul Hareket

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

10 Aralık 2017

549 Euro

210 Euro

499 Euro

150 Euro

 

3* & 4*  Oteller

Ankara & İzmir Hareket

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

10 Aralık 2017

649 Euro

210 Euro

599 Euro

150 Euro

 

Burgos

Şehir İçi

Madrid

Şehir Dışı

Valencia

Şehir İçi

Barcelona

ŞehirDışı

3* İbis Arganda vb.

3* Rey Arturo vb.

3* Solvosa Hotel

3* Les Torres vb.

3* BB Hotel Madrid Airport vb.

3* Via Gotica vb.

3* Holiday Inn Express

3* Castelldefels Hotel vb.

4* Holiday Inn vb.

4* Abba Burgos vb.

4* Tryp Valencia Feria

4* Eurostars Hotel

Notlar;

İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.

3* / 4* / 5* şehir merkezi otel, özel rehber ve  araç, ulaşım talepleriniz için sorunuz.

2 ayrı otel kategorisi olan programlarda rehber çoğunluğun konaklama yaptığı otelde konaklama yapacaktır.

 

10 ARALIK 2017 UÇUŞ SAATİ

IST-BIO   TK 1317   13:25 – 15:30

BCN-IST   TK 1854   12:10 – 17:45

 

 

ANKARA İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

TK 2117 ESBIST 08:00 09:15

TK 1317 ISTBIO 12:50 16:05

TK 1854 BCNIST 11:35 16:05

TK 2178 ISTESB 20:00 21:15

 

İZMİR İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

TK 2311 ADBIST 09:00 10:20

TK 1317 ISTBIO 12:50 16:05

TK 1854 BCNIST 11:35 16:05

TK 2340 ISTADB 20:00 21:20

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

      Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Bilbao / Barcelona– İstanbul uçak bileti,

      Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

      Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

      Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,

      Teruel(Valderrobres) – Cuenca – Madrid- Segovia – Burgos – Bilbao panoramik şehir turları

      Otel vergileri,

      Turist şehir vergileri,

      Türkçe rehberlik hizmetleri

      TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

      Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

      Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

      Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

      Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

      Müze ve ören yerleri girişleri,

      İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

      Zorunlu seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

 

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

 

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

 

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 

Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Ntatil Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

Vize;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Ntatil Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Ntatil Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Ntatil Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.