Hotel Fiyatları

YAZ & KURBAN BAYRAMI DÖNEMİ

BÜYÜK BALKANLAR TURU

YUNANİSTAN & MAKEDONYA & ARNAVUTLUK & KARADAĞ & HIRVATİSTAN & BOSNA HERSEK & SIRBİSTAN & BULGARİSTAN

Ankara’dan Otobüs ile – 7 Gece

18, 25 Ağustos & 01, 08, 15, 22, 29 Eylül & 06, 13, 20, 27 Ekim 2017

ZORUNLU EKSTRA ÖDEME YOK – DUBROVNİK TURU DÂHİL

5 GECE YARIM PANSİYON!

 

 

1./2.Gün

ANKARA KAVALA SELANİK

15:00 Kızılay Atatürk Bulvarı

15:05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı

15:10 Söğütözü Armada Önü

15:15 Odtü Köprü Altı

15:20 Bilkent Köprü Altı

15:25 Ümitköy Köprü Altı

15:30 Koru Sitesi Migros Karşısı

15:35 Yaşamkent Bp Benzinlik

15:40 Eryaman Optimum Önünden hareket ile İpsala sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin kontrolü sonrasında Yunanistan’a geçerek, Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) üzerinden Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzun ardından Selanik’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar ve Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. ATATÜRK'ün evini ve Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi’ni görüyoruz. Gezimiz sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra Taverna Gezisi'ne katılabilirler. (40 Eur) Geceleme Selanik’te ki otelimizde.

 

3.Gün

SELANİK, MANASTIR, RESNE, OHRİD

Sabah kahvaltımızın ardından Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Makedonca’da da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Serbest zamanın ardından Manastır sonrasındaki ilk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi'nin şehrinden geçilerek Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardında şehir turumuzda Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan 9. Yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anitı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezimiz sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Ohri gölü tekne turu (10 Eur) sonrasında ise Sv.Naum turumuza katılabilirler (20 Eur) akşam ise extra olarak Makedon Gecesi Turu'na katılabilirler. (30 Eur) Geceleme Ohrid’de ki otelimizde.

 

4.Gün

OHRİD, TİRAN, İSKODRA, BAR VEYA ULÇİN

Sabah, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel aracımız ile Arnavutluk’a geçiyoruz. Yol üzerinde Elbasan şehirlerin panoramik olarak gördükten sonra, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli, Enver Hoca’nın eski anıt mezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler. Arnavutluk’taki son durağımız olan İşkodra’ya geçiyoruz. Daha sonra özel aracımız ile 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, doğasıyla büyüleyici kasabalar olan Ulçin şehrinde konaklama (Bölge yoğunluğuna göre konaklama yeri değişebilir) Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

5.Gün

ULÇİN, BUDVA, KOTOR, DUBROVNİK, TREBİNJE

Sabah otelde kahvaltının ardından Karadağ’ın sembolü haline gelen ünlülerin oteli Sv.Stefan’da fotoğraf molası. Son yıllarda Güney Avrupa’nın en gözde tatil mekânlarından birisi hâline gelen Budva’ya varış ve Budva panoramik turumuza başlıyoruz. Yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz. Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezi'nin eşsiz manzarası ardından Kotor'a varıyor, burada eski şehir gezimizi yapıyoruz. Eski şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve Tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonrasında Dubrovnik'e hareket ediyoruz. Dubrovnik Şehir Turu'nda eski şehir meydanı, kuleler, muhteşem surlar, Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasında. Yoğun geçen gün otelde noktalanıyor. (Bölge yoğunluğuna göre konaklama yeri değişebilir) Geceleme ve akşam yemeği Trebinje’de  otelimizde.

 

6.Gün

TREBİNJE, MOSTAR, SARAYBOSNA

Sabah kahvaltısının Mostar'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde dileyen misafirler ile birlikte extra olarak düzenlenecek Blagaj tekke turu (15 Eur) ardından Mostara hareket varışımıza istinaden 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Koska Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi görelebilecek yerler arasındadır ardından çarşıyı da gezdikten sonra Mostar’da bir süre serbest zamanımız oluyor. Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Dünyaca ünlü merkezi Başçarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız. Geceleme ve akşam yemeği Saraybosna’da ki otelimizde.

 

7.Gün

SARAYBOSNA, BELGRAD

Sabah kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’ta panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Gezi sonrası extra olarak düzenlenecek Sava Nehri tekne turumuza katılabilirsiniz (10 Eur) ardından otelimize transfer oluyoruz.Geceleme ve akşam yemeği Belgrad’ta ki otelimizde.

 

8.Gün

BELGRAD, ÜSKÜP

Sabah kahvaltımızın ardından Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından turumuza panoramik olarak Üsküp Kalesiyle başlıyoruz. Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türkçarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Tetova şehir turu ve ile birlikte Tekke ve Alaca Camii turumuza katılabilirler (10 Eur)Gezi sonrası geceleme ve akşam yemeği Üsküp’te ki otelimizde.

 

9.Gün

ÜSKÜP, SOFYA, İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Matka kanyon turumuzu gerçekleştireceğiz (5 Eur) ardından Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya, Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu süre içerisinde pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor. St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından gezimiz sona eriyor.

 

 

OTELLER

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

4* OTELLER

399 EUR

150 EUR

379 EUR

0 EUR

 

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

      Lüks otobüslerle ulaşım

      4* otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama

      4* Otellerde 5 gece akşam yemeği

      Türkçe rehberlik hizmeti

      Programda belirtilen şehir turu

      Sınırlı sayıda su ikramı

      Dâhil olduğu belirtilen turlar

 

FiYATLARIMIZA DAHiL OLMAYAN SERViSLER

      Zorunlu seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

      Çok Girişli Şengen Vizesi (120 Euro)

      Yurtdışı çıkış Pulu (15 TL)

      Extra turlar ve kişisel harcamalar

      Şöför bahşişleri

      Müze ve Ören yeri girişleri

 

NOTLAR!!

Tur hareketi minimum 30 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir. Katılım sayısı yetersiz olursa tur bir sonraki tarihe kaydırılacaktır veya Mercedes Sprinter, Isuzu Visigo küçük araç modelleri ile gerçekleştirilebilir.

 

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Bu tur için çok girişli shengen vizesi gerekmektedir.

 

Tur programı otellerin doluluğuna göre tam tersi veya uygunluğa göre değiştirilebilir.

 

Ntatil Turizm, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.